Kremavimas: už ar prieš?

Kremavimas jau seniai sužavėjo nemažai žmonių. Didžiausias jo privalumas – procesas trunka greitai, na, o pelenus galima ne tik laidoti, bet ir išbarstyti pasirinktoje vietoje ar net laikyti urnoje namuose. Nenuostabu, jog tokia galimybė žavi daugelį. Visgi, ar tikrai kremavimas turi tik privalumus? Pagrindiniai privalumai – paslaugų greitis ir kaina. Na, o kalbant apie trūkumus, būtų sudėtinga konkrečiai juos įvardinti. Kai kurie mano, jog reikia laidoti mirusio žmogaus kūną įprastu būdu – tradiciškai. Visgi to nebūtų galima įvardyti kaip trūkumą, kadangi tai tik tam tikrų žmonių įsitikinimai. Tad galima teigti, jog kremavimas neturi trūkumų, tik privalumų. Turbūt dėl šios priežasties šios paslaugos sparčiai populiarėja visame pasaulyje.

Ar lietuviai renkasi kremavimo paslaugas?

Visi mes žinome, kokie tradiciški yra lietuviai. Visgi nepaisant to, jog jie laikosi tradicijų ir nemėgsta naujovių, galima pastebėti, jog kremavimo paslaugas lietuviai ne tik priimė pozityviai, bet ir jas renkasi net ir iki šiol. Kremavimas turi daugybę privalumų – galima atlikti esant bet kokiai mirusio žmogaus kūno būsenai, gali būti atliekamas bet kada, taip pat nereikia skubėti laidoti. Taip pat manoma, jog laidojimo paslaugos bendrai kainuoja pigiau, kai pasirenkamas kremavimas. Tad jei ieškote patogesnio ir galbūt net pigesnio būdo, verta rinktis kremavimą.

Kodėl teigiama, jog kremavimas yra pigesnė alternatyva?

Dažnai žmonės argumentuoja, jog renkasi kremavimo paslaugas todėl, nes tai kainuoja pigiau. Tačiau ar kremavimas tikrai kainuoja pigiau, nei įprastas laidojimo būdas? Kremuojant mirusio žmogaus kūną, reikia papildomai tik mokėti už kremavimą ir įsigyti urną – visa tai sudaro nedidelę sumą. Nereikia ne tik mokėti už papildomas paslaugas, bet ir laidoti galima tuomet, kai patys norėsite. Na, o jei nenorėsite, galėsite pelenus išbarstyti leistinoje vietoje ar palikti urną namuose. Įprastas laidojimo būdas yra kur kas brangesnis, be to, visus darbus reikia atlikti skubiai, todėl suma, kurią tenka mokėti, kur kas didesnė. Tad jei taupote pinigus ir ieškote pigesnio būdo, kaip atsisveikinti su mirusiu žmogumi, kremavimas kainuoja pigiau.