Kaip prižiūrėti krūmapjovę, kad ji būtų ilgaamžė ir optimaliai veiktų

Krūmapjovės yra vertingi įrankiai lauko erdvėms prižiūrėti, nesvarbu, ar esate profesionalus apželdintojas, ar sodą prižiūrintis namų savininkas. Šios universalios mašinos skirtos tankiai augmenijai, peraugusiai žolei ir net mažiems medžiams tvarkyti. Norint užtikrinti, kad krūmapjovė ir toliau jums gerai tarnautų, būtina ją tinkamai prižiūrėti ir rūpintis. Šiame straipsnyje pateiksime jums keletą techninės priežiūros veiksmų, kurie ne tik prailgins jūsų krūmapjovės tarnavimo laiką, bet ir pagerins jos veikimą.  Patikimus gaminius rasite adresu parkutechnika.lt/krumapjoves

Valymas ir tikrinimas

 • Reguliari valymo rutina. Veiksmingos techninės priežiūros pagrindas – palaikyti krūmapjovės švarą. Po kiekvieno naudojimo įpraskite kruopščiai išvalyti mašiną. Šepečiu arba suspaustu oru pašalinkite purvą, šiukšles ir augalų likučius nuo įvairių dalių, įskaitant pjovimo galvutę, variklio korpusą ir oro angas. Reguliarus valymas neleidžia kauptis medžiagoms, kurios gali trukdyti mašinos darbui.
 • Šiukšlių ir likučių šalinimas. Apžiūrėkite pjovimo galvutę ir pašalinkite susipainiojusią žolę, vijoklius ar šakas. Švari pjovimo galvutė užtikrina, kad peiliai gali laisvai suktis, todėl pjovimas yra efektyvesnis ir tikslesnis.
 • Apžiūrėkite, ar nėra pažeidimų. Prieš naudodami krūmapjovę ir po jos naudojimo patikrinkite, ar joje nėra pažeidimų arba nusidėvėjimo požymių. Patikrinkite, ar nėra atsilaisvinusių varžtų, įtrūkimų ar sulenktų sudedamųjų dalių. Nedelsiant išsprendę šias problemas galite išvengti rimtesnių pažeidimų ateityje.
 • Patikrinkite ortakius ir kitas angas, jog jose nebūtų šiukšlių.

Peilių priežiūra

 • Peilių nusidėvėjimo požymiai. Reguliariai apžiūrėkite pjovimo peilius, ar nėra jų nusidėvėjimo požymių, pavyzdžiui, nublukimo ar įbrėžimų. Pažeisti ašmenys gali apkrauti variklį ir sukelti netolygų pjovimą.
 • Reguliarus galandinimas. Išlaikykite pjovimo ašmenis aštrius reguliariai juos galąsti naudodami tinkamus įrankius. Aštrūs ašmenys ne tik pagerina pjovimo efektyvumą, bet ir sumažina variklio apkrovą.
 • Peilių keitimas, kai būtina. Jei peiliukai labai susidėvėję arba pažeisti, apsvarstykite galimybę juos pakeisti. Naudojant nudilusius ar pažeistus peiliukus, jų našumas gali būti prastas ir net pavojingas.
 • Ašmenų balansavimas siekiant optimalaus našumo.Balansuojant peiliukus užtikrinama, kad jie sukasi tolygiai, todėl sumažėja vibracija ir variklis pernelyg nenusidėvi. Subalansuoti peiliai padeda sklandžiau ir efektyviau pjauti.

Laikymas ir sezoninė priežiūra

 1. Laikydami krūmapjovę ilgesniam laikui, raskite sausą ir apsaugotą vietą. Taip mašina bus apsaugota nuo atmosferos poveikio ir išvengsite rūdžių.
 2. Prieš laikydami krūmapjovę, iš bako ir variklio išpilkite degalus ir alyvą. Užsistovėję degalai gali užkimšti karbiuratorių, o sena alyva laikui bėgant gali sugesti.
 3. Prieš naudodami krūmapjovę po saugojimo laikotarpio, atlikite išsamią apžiūrą ir techninę priežiūrą. Patikrinkite, ar nėra galimų problemų, ir įsitikinkite, kad visos dalys yra gerai suteptos ir gerai veikia.

Pabaigai

Laikydamiesi šių techninės priežiūros veiksmų, galite gerokai pailginti krūmapjovės tarnavimo laiką ir išlaikyti optimalų jos veikimą. Reguliarus valymas, tinkamas tepimas, peilių priežiūra ir atidus laikymas – visa tai padeda sukurti patikimą ir veiksmingą įrankį, kuris padeda jums prižiūrėti jūsų lauko erdves.  Nesvarbu, ar tai būtų brangiausia krūmapjovė ar patikimiausia STIHL vejapjovė, skirkite šiek tiek rūpesčio ir dėmesio, jūsų technika tarnaus jums ilgus metus.