Ką šiltnamiuose augina lietuviai?

Turbūt mes jau įpratę matyti lietuvių daržinėse šiltnamį, o kartais net ir kelis. Tiesa ta, jog lietuviai nuo seno buvo ūkiški žmonės ir stengdavosi maistu apsirūpinti patys. Net ir šiomis dienomis, kai parduotuvėse yra daug įvairiausių daržovių, lietuviai vis tiek nekeičia savo šiltnamių ir gardžiai skanauja savo užaugintomis daržovėmis. Na, o ką konkrečiai augina lietuviai? Įprasta lietuvių šiltnamiuose išvysti pomidorus ir agurkus. Tai – dažniausiai auginamos daržovės. Visgi lietuviai yra linkę eksperimentuoti ir vis dažniau išmėgina auginti ir įvairesnes daržoves. Taip pat šiltnamiuose augina ir uogas, ir net vaisius. Na, o kai kurie šiltnamį perka ne tam, kad užaugintų maistą, o galėtų grožėtis gražiomis gėlėmis. Šiltnamiuose lietuviai augina net ir rožes bei kitas gėles.

Kodėl verta pirkti naują šiltnamį?

Nepaisant to, jog daugelis lietuvių turi po šiltnamį, galima pastebėti, jog ne visi yra linkę investuoti į kokybišką šiltnamį ir kai kurių šiltnamiai yra gana seni ir mažiau efektyvūs. Natūralu, jog dėl to kenčia ir derlius. Tad naują šiltnamį tikrai verta pirkti visiems, kurie nori mėgautis gardžios daržovėmis, uogomis ir net vaisiais. Kita priežastis – kaina. Šiltnamiai tikrai nėra tokie brangūs, kaip daugelis įsivaizduoja, todėl tai prieinama kaina daugeliui.

Ko reikia, norint skirti mažiau priežiūros šiltnamiui?

Polikarbonatiniai šiltnamiai, kaip ir bet kurie kiti, reikalauja nemažai priežiūros. Dėl šios priežasties yra labai svarbu nepamiršti, jog tam tikri priedai gali padėti sumažinti darbo krūvį ir sutaupyti nemažai laiko. Jei turite darbą, kuriame praleidžiate didžiąją dienos dalį, tuomet tikrai apsvarstysite jų įsigijimą. Įprastai žmonės renkasi automatinius durų ir langų atidarytuvus, jog nereikėtų stebėti šiltnamio oro temperatūros, taip pat laistymo sistemas, jog būtų galima sutaupyti ne tik laiką, bet ir nereikėtų tampyti laistytuvų. Taip pat žmonės renkasi ir interjero dekoracijas, jog šiltnamis ne tik neštų didelį derlų, bet ir taptų daržo puošmena. Jei ir jūs turite šiltnamį, pats metas jį paversti išmanesniu ir efektyvesniu.