Inverteriai saulės elektrinei: kodėl svarbu atkreipti dėmesį į galingumą?

Inverteriai saulės elektrinei yra ypač svarbūs komponentai. Todėl nenuostabu, jog būtent jų paieška trunka labai ilgą laiką. Norint tinkamai pasirinkti inverterį saulės elektrinei, labai svarbu ne tik pasidomėti gamintoju, inverterio tipu, bet ir galingumu. Ką lemia galingumas? Iš esmės, galima teigti, jog būtent galingumas lemia, kiek elektros energijos bus suteikta namams. Net jei pasirinksite galingus saulės modulius, namuose vis tiek nebus užtektinai elektros energijos, jei inverteris bus silpnas ir nesugebės aprūpinti namų reikiama elektros energija.

Kas nutiks, jei pasirinksite per silpną arba per stiprų inverterį?

Neretai žmonės mano, kad geriau jau rinktis per stiprų, nei per silpną inverterį. Kaip yra iš tikrųjų? Tiesą sakant, geriausia yra rinktis inverterį, kuris būtų idealus jūsų situacijai. Tą sužinoti galima labai lengvai. Pasidomėkite, kiek per porą pastarųjų metų vidutiniškai per metus sunaudojote elektros energijos, tai padės priimti tinkamą sprendimą. Nepamirškite, kad saulės elektrinės aprūpins pakankama elektros energija tik tuo atveju, jei inverteris bus pakankamai stiprus. Jei bus per silpnas, deja, teks mokėti už papildomą elektros energijos. Na, o kokia situacija būna su per stipriu inverteriu? Žinoma, kaupiasi elektros energijos perteklius, tačiau vargu, ar bus galimybė jį panaudoti, jei užtektinai turėsite elektros energijos. Tad tokiu atveju saulės elektrinė atsipirks per ilgesnį laiką, kadangi kuo galingesnis inverteris, tuo didesnė jo kaina.

Kaip sutaupyti perkant saulės elektrinę?

Saulės elektrinės skiriasi ne tik kokybe, garantija, bet ir kainomis. Tad jei norite sutaupyti, labai svarbu būti atidiems ir žinoti tam tikrus dalykus. Jei pirksite naudotą saulės elektrinę, sutaupyti nepavyks, kadangi kuo senesnė saulės elektrinė, tuo jos mažesnis efektyvumas. Taip pat negalėsite pretenduoti dėl kompensacijos, kadangi saulės elektrinė nebus nauja. Tie, kurie pirks naują saulės elektrinę, galės ne tik mėgautis aukšta kokybe, efektyvumu, bet ir susigrąžinti dalį sumos, kadangi valstybė teikia paramą tiems, kurie renkasi ekologišką gyvenimo būdą ir perka naują saulės elektrinę.