Dešimt faktų apie picą, kurių galbūt nežinojote

Picos kilmė

Iš tikrųjų, ne visi žino, kad pica, kaip ją šiandien žinome, iš tikrųjų kilo senovės graikų, o ne italų kultūroje. Senovės graikai gamino pyragus, kuriuos vadinome „plakountas”, ir juos tiekdavo su įvairiais padažais ir užpildais, panašiais į dabartinės picos skonį.

Pirmoji dokumentuota pica

Pirmasis oficialus picos receptas buvo paminėtas 997 metais Neapolyje, Italijoje. Tai rašytinis dokumentas, kuriame aprašoma, kaip miesto gyventojai pardavinėjo picas kaip viešą maistą.

Picos forma

Nors dauguma picų, kurias matome šiandien, yra apvalios, tradicinė pica Neapolyje, Italijoje, yra tiesiog atviras pyragas, pavadintas „Neapolitan pizza„.

Pica į kosmosą

1969 m. NASA astronautai, būdami „Apollo 11” misijoje, turėjo specialių picos konservų, kuriuos jie galėjo kepti ir valgyti kosminiame laive. Tai buvo pirmasis kartas, kai pica keliavo į kosmosą

Picos rekordai

Didžiausia pasaulyje pica, pagaminta 2012 m. Italijoje, buvo tiesiog neįtikėtina – jos skersmuo siekė neįtikėtinus 1261.65 metrus! Tai tikrai didžiulis skanus gigantas.

Greičiausia pica

Greičiausia pica, pagaminta 2016 m. Niujorke, buvo paruošta per vos 14 sekundžių! Tai yra neįtikėtina picos gamybos greitis, rodantis aukštą profesionalumo lygį ir technologijų pažangą.

Daugiausia picų per minutę

Didžiausias pasaulyje skaičius picų, kurios buvo paruošto per vieną minutę, yra 83. Šis rekordas buvo pasiektas 2007 m. Anglijoje, kai komanda įveikė iki tol laikytą rekordą.

Pica su 99 ingredientais

2017 m. Italijos picerija sukūrė picą, kuriame buvo naudojami net 99 skirtingi ingredientai. Tai buvo neįtikėtinas eksperimentas, kuris parodė, kad picą galima padaryti su beveik bet kuriuo ingredientu!

Neįprasta picos dalis

Viena iš neįprastų picų dalių, kurią galite rasti yra eiliniai pomidorai, kurie pakeičia pomidorų padažą. Ši tradicija iškilmingai garsėja Italijoje.

Brangiausia pasaulyje pica

Brangiausią pasaulyje picą, kurios kaina siekė net 12 tūkstančių dolerių, sukūrė italų šefas Renato Viola. Pica buvo padaryta iš prabangių ingredientų, tokių kaip džiovinti vyšniniai pomidorai ir belugos žuvų ikrai, ir dekoruota 24 karatų aukso lakštais.

Ir jei tai perskaičius kilo mintis noriu picos, taip ir padarykit, Fokus pica visada jūsų paslaugoms!

Daugiau informacijos apie skani pica tinklalapyje:  https://fokuspica.lt/