Darbas iš namų džiugina vis daugiau lietuvių

Covid metai parodė, kad darbas iš namų daugeliui žmonių yra labai patraukli galimybė uždirbti. Kai kurie biurai leido atlikti funkcijas namuose, kiti žmonės ieškojo darbų, kurie leistų patiems užsiimti norima veikla. Būtent pastaroji darbo „ant savęs“ forma šiuo metu labai mėgstama.

Dažniausiai dirbantys sau yra vadinami freelanceriais. Tai asmenys, kurie patys kontroliuoja savo darbo valandas, dažnai ir užmokestį, kadangi kuo daugiau dirba – tuo daugiau pavyksta ir uždirbti.

Svarbiausia yra legalizuoti savo darbą ir tam geriausiai tinka individuali veikla pagal pažymą.

Darbas su kompiuteriu

Dažniausiai darbas namuose lengviausiai realizuojamas tokiu atveju, kai asmuo dirba kokį nors darbą, atlieka funkcijas, kurias galima įgyvendinti su kompiuteriu. Tokiu atveju visiškai jokio skirtumo, kur žmogus yra, kadangi virtualus kanalas – visiškai panaikina bet kokius atstumus.

Žinoma, kad plačiausias galimybes turi tie, kurie dirba IT sferoje. Tačiau tai tikrai yra ne tik programuotojai, tačiau ir programėlių kūrėjui, tai yra įvairūs analitikai.

Taip pat dažniausiai patogu dirbti tiems, kurie save realizuoja dizaino sferoje, laisvai samdomiems rašytojams, marketingo specialistams, taip pat ir kitų sričių profesionalams, kurie gali dirbti būtent su kompiuteriu.

Rankdarbiai – irgi online

Visgi, kad ir kaip kompiuteris dažnai yra įvardijamas kaip pagrindinis įrankis, kuris leidžia dirbti sau, tačiau virtuali erdvė yra puiki niša ir tiems, kurie užsiima rankdarbiais. Tokiu atveju jie yra daromi namuose, kiekvienam žmogui labiausiai rinkoje vietoje, taip pat papildomai kompiuteris yra naudojamas kaip priemonė jiems parduoti. Šiuo metu net ir rankdarbių konkurencija yra gana didelė, tačiau mokant save tinkamai patekti – tikrai nebus sunku rasti ir pirkėją.

Kaip pradėti dirbti sau?

Darbas sau daugeliui žmonių atrodo kaip svajonė, tačiau toli gražu ne visi imasi rimtų žingsnių, kurie leistų pagaliau atlikti tokias funkcijas, kurios patinka. Svarbiausia – žengti pačius pirmus žingsnius, kurie gali padėti jums gyventi kur kas paprasčiau. Raskite nišą, kuri jums atrodo patraukli, kurioje galite save realizuoti. Taip pat reikia legalizuoti veiklą. Dažniausiai pasirenkama individuali veikla pagal pažymą. Taip pat reikia ieškoti klientų, o tam reikia portfolio, galiausiai, analizuoti konkurentus, kadangi tai leis geriau įsisavinti savo rinkos ir klientūros poreikius.

Sąskaita123 taip pat jau veikia ir Latvijoje su prekiniu ženklu Rēķini 123, o pasaulyje su Invoice 123.