5 požymiai, kad atėjo laikas atlikti ratų suvedimą

Jei kada nors pastebėjote, kad jūsų automobilis elgiasi keistai, tai gali būti ne tik jūsų automobilio keistenybė – tai gali būti ženklas, kad jums reikia atlikti ratų suvedimą. Tinkamas ratų suvedimas yra labai svarbus jūsų automobilio saugumui, veikimui ir efektyvumui. Ignoruodami šiuos požymius galite anksčiau laiko susidėvėti padangas, sumažinti degalų naudojimo efektyvumą ir apkrauti kitus automobilio komponentus. Pateikiame penkis pagrindinius požymius, rodančius, kad laikas patikrinti ir sureguliuoti ratus.

1. Netolygus padangų nusidėvėjimas

Vienas iš paprasčiausių ratų suvedimo problemų rodiklių yra netolygus padangų nusidėvėjimas. Kai jūsų automobilio ratai nėra tinkamai sureguliuoti, tam tikros padangos patiria didesnį kelio poveikį nei kitos. Jei pastebėjote, kad viena padangos dalis yra labiau susidėvėjusi nei kita, ypač jei priekinių ir galinių padangų nusidėvėjimas labai skiriasi, tai aiškus požymis, kad jūsų ratų suvedimas yra neteisingas. Reguliariai tikrinkite, ar padangos nėra susidėvėjusios taip, kaip nurodyta toliau, ir atminkite, kad dėl netolygaus susidėvėjimo ne tik reikia greičiau keisti padangas, bet ir tai turi įtakos automobilio valdymui ir saugumui.

2. Vairo ratas necentriškas

Važiuojant tiesiai, jūsų vairas turi būti beveik centre, o vairo viduryje esanti emblema turi atrodyti lygiai. Jei jums tenka laikyti vairą kampu, kad automobilis važiuotų tiesiai, tai aiškus ženklas, kad jūsų ratų suvedimas neatitinka pusiausvyros. Necentriškas vairas geriausiu atveju gali būti erzinantis, o blogiausiu – pavojingas, nes gali turėti įtakos jūsų gebėjimui greitai vairuoti avariniu atveju.

3. Automobilis traukia į vieną pusę

Kitas dažnas ratų suvedimo problemų požymis – automobilis traukia į vieną ar kitą pusę. Tai galite pastebėti, kai važiuodami tiesiu, lygiu keliu jaučiate, kad automobilis nuolat šiek tiek krypsta į kairę arba į dešinę. Nors kartais tai gali būti dėl nelygios kelio dangos ar kitų veiksnių, pavyzdžiui, padangų slėgio, jei tai tęsiasi įprastomis važiavimo sąlygomis, paprastai tai rodo, kad yra geometrijos problema. Ją būtina spręsti, kad išvengtumėte nuolatinės kovos su vairu, kuri gali būti varginanti ir nesaugi ilgų kelionių metu.

4. Neįprastas padangų triukšmas

Padangos turėtų gana tyliai riedėti keliu. Jei pradedate girdėti neįprastus padangų garsus, pavyzdžiui, girgždesį ar cypimą sukant, tai gali būti suvedimo problemų požymis. Šie garsai sklinda dėl to, kad padanga netolygiai liečiasi su keliu, todėl kyla triukšmas, nes guma klimpsta į kelio dangą. Tai ne tik kenkia padangoms, bet ir gali blaškyti dėmesį arba maskuoti kitus garsus, kurie reiškia kitas problemas.

5. Vibruojantis vairas

Vibruojantis vairas dažnai yra geometrijos problemos simptomas. Ši vibracija paprastai atsiranda dėl to, kad neteisingai sureguliuoti ratai traukia vienas kitą ir sukelia drebėjimą, kuris per automobilio vairo sistemą persiduoda į jūsų rankas. Ši vibracija taip pat gali atsirasti, jei yra problemų dėl nesubalansuotų padangų ar ratų mazgo, tačiau jei tokių problemų nėra, kaltas gali būti ir suvedimas.

Kodėl laiku atliekamas ratų suvedimas yra labai svarbus

Ignoruodami šiuos požymius ir praleisdami reguliarius ratų suvedimo patikrinimus, galite sukelti daugybę problemų savo automobiliui. Be akivaizdaus padangų nusidėvėjimo ir mažesnio degalų naudojimo efektyvumo, netinkamas ratų suvedimas taip pat gali kelti įtampą automobilio pakabos ir vairo mechanizmo komponentams, todėl vėliau gali tekti atlikti brangiai kainuojantį remontą. Be to, tinkamas ratų suvedimas užtikrina, kad automobilis būtų tinkamai valdomas, o tai labai svarbu jūsų saugumui kelyje.

Dauguma ekspertų rekomenduoja ratų suvedimą atlikti kasmet arba kas 15 000 km, priklausomai nuo to, kas įvyks anksčiau. Tačiau jei dažnai važinėjate nelygiais keliais arba stipriai atsitrenkėte į bortelį ar duobę, ratų suvedimą gali tekti patikrinti anksčiau.

Ratų suvedimas yra sudėtingas procesas, kurį idealiu atveju turėtų atlikti profesionalas, naudodamas tinkamus įrankius ir techniką. Geras ratų suvedimas užtikrina sklandų automobilio veikimą ir kuo ilgesnį padangų tarnavimo laiką. Taigi, jei pastebėjote bet kurį iš minėtų požymių, nuvežkite savo automobilį į jums patikimą techninės priežiūros centrą, kad būtų patikrintas ir prireikus sureguliuotas ratų suvedimas. Šis nedidelis žingsnis gali labai padėti užtikrinti, kad jūsų transporto priemonė veiktų optimaliai ir būtų saugi kelyje.

Profesionalus ratų suvedimas Vilnius